Strona główna   ♦   Fizykoterapia   ♦   Masaż   ♦   Rehabilitacja   ♦   Coś o sobie   ♦   Cennik   ♦   Kontakt  


Masaże

♦ Działanie masażu
♦ Wskazania
♦ Przeciwwskazania
♦ Techniki masażu
♦ Masaż relaksacyjny
♦ Masaż wyszczuplający
♦ Drenaż limfatyczny

Rehabilitacja

♦ techniki rehabilitacji
♦ Poizometryczna
   relaksacja mięśni

Fizykoterapia

♦ co to jest fizykoterapia

♦  Drenaż limfatyczny  ♦

Manualny Drenaż Limfatyczny, jest dziś jedną z podstawowych metod masażu wykorzystywaną zarówno w lecznictwie, rehabilitacji oraz w kosmetyce a także w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej.

MDL polega na stymulacji układu limfatycznego poprzez specjalistyczne ruchy, techniki powodujące udrożnienie, przepychanie limfy. Techniki stosowane w MDL to: głaskanie, rozcieranie spiralne, rozcieranie koliste, ugniatanie, uciski. Działanie opiera się na przepychaniu limfy w odpowiednim rytmie, kierunku, sile oraz cyklu.

MDL pomaga w zwalczaniu cellulitu wraz z innymi zabiegami oraz wspomaga procesy odchudzania i ogólnego oczyszczania organizmu z toksyn. Podstawowe wskazania do drenażu limfatycznego są podobne jak do masażu klasycznego, ale w szczególności: obrzęki o znanej etiologii, stany pourazowe, traumatologia sportowa, schorzenia przebiegające ze stanami zapalnymi (po przejściu stanu ostrego), przebyte choroby zakaźne (po wyleczeniu w celu wzmocnienia organizmu i usunięcia toksyn), siniaki, krwiaki.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2006 © Piotr Falkiewicz