Strona główna   ♦   Fizykoterapia   ♦   Masaż   ♦   Rehabilitacja   ♦   Coś o sobie   ♦   Cennik   ♦   Kontakt  


Masaże

♦ Działanie masażu
♦ Wskazania
♦ Przeciwwskazania
♦ Techniki masażu
♦ Masaż relaksacyjny
♦ Masaż wyszczuplający
♦ Drenaż limfatyczny

Rehabilitacja

♦ techniki rehabilitacji
♦ Poizometryczna
   relaksacja mięśni

Fizykoterapia

♦ co to jest fizykoterapia

♦  Masaż relaksacyjny  ♦

Masaż relaksacyjny obejmuje specjalistyczne techniki masażu lub konkretną metodę w której przez bezpośredni, dotykowy masaż wpływamy pozytywnie na stan fizycznego osoby masowanej i pośrednio na stan emocjonalny w celu rozluźnienia zbytnio napiętych mięśni, uspokojenia pacjenta, odprężenia oraz rewitalizacji. W masażu tym stosuje się łagodne techniki takie jak: głaskanie eksteroreceptywne, głaskanie głębokie, rozcierania, wibracje. Masaż świetnie zwalcza długotrwały stres, zmęczenie, sprawia że czujemy się odprężeni a nasza psychika wraca do równowagi. Masaż relaksacyjny powoduje powrót do sprawności naszych narządów które nie pracują prawidłowo u osób w ciągłym napięciu.

Masaż relaksacyjny może oddziaływać na różnych poziomach: fizycznym - powodując czynnościowe zmniejszenie napięcia emocjonalnym - rozluźnienie całego organizmu połączone z wyciszeniem myśli ( w niektórych przypadkach powoduje zaśnięcie)psychicznym - pełniejsze poczucie własnego ciała. U osób które żyją przez dłuższy czas w napięciu powstaje uwypuklenie górnej części pleców tuż poniżej karku. Uwypuklenie spowodowane jest zwiększonym napięciem mięśniowym. Możemy sami sprawdzić czy mamy takie uwypuklenie i czy bolą nas mięśnie w tej okolicy.

Masaż relaksacyjny sprawi, że zapomina się o kłopotach, poprawia się nastrój psychiczny, Poczujesz się osobą zadowoloną i szczęśliwą. Jest on doskonałą metodą, pozwalającą na rozładowanie stresu i ciągłym życiem w pośpiechu.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2006 © Piotr Falkiewicz